Ehliyet Sınavından kalınca kaç sınav hakkı var?

Sınav Bilgileri Yorum Yap

Aday, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen adayın 1(bir) hakkı kullanılmış sayılır.

Adayın sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir yatakta tedavi gerektiren doktor raporu varsa 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir. Teorik derslerin sınavlarında başarılı olup direksiyon eğitimi dersi sınavlarında dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler istemesi hâlinde aynı kursta ilan edilen direksiyon eğitimi dersinin ücretini ödemek ve sertifika sınıfında belirtilen sayıda direksiyon eğitimi dersi almak kaydıyla dört dönem daha sınava girebilir.Teorik derslerin sınavından dört dönem sonunda, direksiyon eğitimi dersi sınavında ise ikinci dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler, kayıt işlemlerini tamamlamak ve ücretlerini ödemek suretiyle kurslara yeniden kayıt yaptırabilirler.

Aday, sınavda başarısız olduğu taktirde tekrar sınava girecektir. sınava girebilmek için tekrar sınav ücreti yatırması gerekmektedir.

Bu yazı Ocak 2014′den itibaren değişen sınav sistemine göre güncellenmiştir.

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“Ehliyet Sınavından kalınca kaç sınav hakkı var?” yazısına 185 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »

 1. 86
  Azra

  nee


 2. 87
  Berna

  Ben bu son sınavda daha ilkkez girdim ve özellikle motor çok zordu sorun şu ki en iyi dersim motorken şimdi kaldım mı acaba diye şüphe ediyorum.Bu çok adaletsizce sorulardı diğer sınavlarla alakasızdı.Kimiside gelmiş diyorki hepsi çok kolaydı diye ben inanmıyorum.Bugün direksiyon dersine girdim jip kullanıyorum diyen kadın direksiyonun başına geçince direksiyonu sabit bile tutamadı bence sırf havadan ibaret laflar.Millet çakal olmuş.Zoruma gidiyo abi motordan kalma korkusu.Ben bu dersi çok seviyordum oysa.Bide A2 ye gidicem..


 3. 88
  aydın

  valla bende hepsinden kaldım sorular bana göre biraz zordu bidaha nezaman kayıt yapılır?


 4. 89
  EMİNE

  SLM BEN İLK SINAVDA GECMİŞİM BÜTÜN DERSLERİ KALAN ARKADAŞLARA TAVSİYEM SADECE SORU LARA BAKIN KONU ÇALIŞMAYIN …1 HAFTA KALA DENEME SORULARINA BAKARAK GECTİM


 5. 90
  aydın

  ”bana sorular normal geldi arkadaşlar” ilkyardımı yaptım trafiği yaptım motoru yapamadım. Arkadaşlar inşallah motoru birdahaki akkımda yapaım. İnşallah dilerim sizlerde inşallah ehliyet sınavında başarılı lursunuz.


 6. 91
  aydın

  sınavda 5 hak var arkadaşlar


 7. 92
  aydın

  azra sen daha soruyu çözemedinmi?


 8. 93
  taner avsar

  sorular cook basiti 100 alırım hepsinde internetteki testleri cözdüm aynısı cıktı ezberlemiştim artık


 9. 94
  ceren

  allah kahretmesın motordan 68 aldım galiba kaldım yaaa


 10. 95
  yelda

  bende 68 le motordan kaLdım…. =((


 11. 96
  özge

  bende 68 le motordan kaldım ne iş anlamadım herkesin aynı.ya şimdi 253 tl lik harcı gene mi yatırcaz ?


 12. 97
  ayşem

  bende ilk kez girdim çalıştım ve hepsindende geçtim motor 95 trafik 98 ilkyardımda 100 kalanlara birdahaki sınavda başarılar


 13. 98
  Onur

  A.q ya sürekli 69 ile trafikten kalıyorum :@


 14. 99
  selami

  gecenlere sesleniyorum bizim içinmi gectiniz ben gectim yawwww dio kendini dünyanın en akıllısın sanıyo gecen gecti arkadaşlar ehliyeti gecmekle dünyanın en akıllısı sanıo ama halbıki öle değil


 15. 100
  mustafa

  arkadaslar sımdı benm 5 hakkım varyaa sınava gırmek ısın bundan ben ucune gırdım ıkısıne gıremedım ve benım sınavv hakkım dolduu bu gırmedıgım sıvalar ıcın bır daha gıre bılırmıyım….


 16. 101
  cesur

  sınavdan kalan kız arkadaslaıma sesleniyorum kaldıgınız sınav dan yardımcı olabilebilirim cevabınızı bekliyorum o kadarrr


 17. 102
  sumi

  trafikten kalmışım :( tekrar girmek için 70 lira ödemem gerektiğini söylediler doğru mu ??


 18. 103
  ramazan

  trafikten 72 almşm ilkyardımdan 80 almşm motordan 63 almşm nalet gelsin yw byle işin taaa amq.


 19. 104
  necmi

  arkadaslar bnm 5 hakkim doldu 1 dersi veremedm simdi alma hakkim yokmu


 20. 105
  GoGo

  Necmi Bey eğer 5 defa sınava girdiniz ve başarısız oldu iseniz bir daha sınava katılma hakkınız yoktur. bu duruma “dosya yakma” durumu denir. artık ömür boyu sürücü belgesi alamazsınız. geçmiş olsun.


 21. 106
  GoGo

  Ha birde şöyle bir durum var “Sınav hakkı biten adayın dosyası yandığı için MTSK Müdürlüğüne yeni kayıt yapılması gerekmektedir.” bunu bir araştırın belki yardımı dokunur.


 22. 107
  35dnt79

  ya arkadaşlar ben ilk defa ehliyete giricem bana akıl verin yav 3 milyar borcum var devlete :D geçemezsem gene yicem
  nerelere çalışam test çözüom ama ya çıkmassa başka soru yada benzeri çıkmassa napıcam ya poff


 23. 108
  ali e.

  arkadaşlar ben ilk 3 sıanac gırmedım harcını flanda yatırmadım dorduncuye gırdım ama trafık ve motordan kaldım :( beşinci sınava gırdım ve trafıkten kalabılme ıhtımalım var ama ılk üç sınavın harcınıda yatırmadım sınavada gırmedım şimdi bu bu sınvadan kalırsam tekrar sınav hakkım varmı dosyayı yakmış mı oluyorum cevabınızı beklıorum


 24. 109
  onur ünal

  Yaklaşık olarak 1 sene önce bir ehliyet kursuna kayıt oldum. 3 Defa Sınav parası yatırdım ve ben sadece bu sınavların 1 tanesine girebildim. Bu tek girdiğim sınavdanda sadece motor dersinden kaldım. Aradan 1 sene geçtiği için ben tekrardan bir ehliyet kursuna kayıt yaptırmam gerekiyormu yoksa kalan sınav haklarımı kullanabilecekmiyim ? Biraz garip bir olay ama şimdiden tşkler :)


 25. 110
  burcu

  eger direksiyon sınavından kaldıysak ara sınav için komisyon kurulabilmesinde belli bi kalan sartı aranıyor mu.örneğin 4 kişi kaldıysa bi ilçede ara sınav yapmazlar mı.


Sayfa: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş