Ehliyet Sınavından kalınca kaç sınav hakkı var?

Sınav Bilgileri Yorum Yap

Aday, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen adayın 1(bir) hakkı kullanılmış sayılır.

Adayın sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir yatakta tedavi gerektiren doktor raporu varsa 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir. Teorik derslerin sınavlarında başarılı olup direksiyon eğitimi dersi sınavlarında dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler istemesi hâlinde aynı kursta ilan edilen direksiyon eğitimi dersinin ücretini ödemek ve sertifika sınıfında belirtilen sayıda direksiyon eğitimi dersi almak kaydıyla dört dönem daha sınava girebilir.Teorik derslerin sınavından dört dönem sonunda, direksiyon eğitimi dersi sınavında ise ikinci dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler, kayıt işlemlerini tamamlamak ve ücretlerini ödemek suretiyle kurslara yeniden kayıt yaptırabilirler.

Aday, sınavda başarısız olduğu taktirde tekrar sınava girecektir. sınava girebilmek için tekrar sınav ücreti yatırması gerekmektedir.

Bu yazı Ocak 2014′den itibaren değişen sınav sistemine göre güncellenmiştir.

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“Ehliyet Sınavından kalınca kaç sınav hakkı var?” yazısına 185 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »

 1. 61
  memo

  bu ehliyet sınavlarını geçemeyenler varmı gerçekten bunları geçemeyen hiç bir şeyi geçemez yuh artık.


 2. 62
  aysesli

  sen çok biliyosun nerde yasadığınıda bilmiyosun burası türkiye herkesı gecırseler parayaı kim alsın motordan kalmaya gelince de motor çok basıttı ben adaletsızlık oldugunu dusunuyorum ver gereklı butun yerlere dilekcemıde verdım


 3. 63
  ali

  Ya buradakiler inşallah şakadır 5 sınavdan kaldım motordan geçemedim memo nun dediği gibi yuh artık :D ya ehliyet sınavlarını geçemeyenlere madalya vermek ve başarılarının devamını dilemek gerekir :D :D:D.Aslında 1 sınavda kalana bile ehliyet vermemek gerekir.Bu arada Ebru 5 sınavdan nasıl kaldın vallahi bravo helal olsun.


 4. 64
  yaprak

  dıersıyon sınav sonuçları nezaman acıklanacak bılen varmı


 5. 65
  karacadağ

  yaprak direksiyon sonuçları aynı günde açıklanıyor hocalara gidip sormadınmı notunu.


 6. 66
  Cüneyt

  :) ) Geçen Gittim 40 Milli Teyzeye Yolladım :D
  50 Tl De Kurs Amcaya Verdim Ola Düştüğümüz Hallere Bah :D 1 Tanesinde Kalana Ehliyet Versinleer Dİyon da :d 78 Motordan Aldım Kılpayı Trafikten Geçtim :d Oda 70 Sağlık Diyosan Oda 53 :D :D Ama Kitabın Sayfasına Bİle Dokunmadım Sağlığın :D Dersede Gitmedim Sağlıktan Aldattılar En Kolay Bİlmem Ne Çalısmasanda Bİşi olmaz Falan :d o 53 Puanıda Sınava Gİrmeden 20 Dk Önce Bi Kaç Sayfaya Baktım Kitapda Öyle Aldım :D İnş Bu Sınavda Geçerim Tabi Geçeriz..


 7. 67
  ayşecik

  ARKADAŞLAR BEN SINAVLARDAN VE DİREKSİYONDAN GEÇTİM DARISI TÜM ADAYLARIN BAŞINA :D


 8. 68
  ayşecik

  ADAYLAR!!!!İNTERNETTEN BOL SORU ÇÖZÜN HEP ONLARDAN ÇIKIYOR.HERKESE BAŞARILAR:D:D:D:D:D:D:D


 9. 69
  karacadağ

  Tebrikler ayşeçik öss de tıppı kazanmış kadar sevinmişsin :D .


 10. 70
  Ferit

  Selamun Aleykum ArkadaşLar Var Sayalım Sınavdan Kaldık İkinci Sınava Girecegimiz Zaman Yine Aynı Sorularmı Çıkacak Yoksa Değişecekmi ?


 11. 71
  karacadağ

  Herhalde değişir sen hayatında hiç aynı soruların çıktığı sınav gördünmü :P


 12. 72
  Ferit

  Selamun Aleykum Bilmediğimiz İçin Sorduk. Birisi Dedi Aynı Sorular Çıkıyor Diye Ondan fikir Alış Verişinde Bulunmak İstedim Ve Bilgin için Teşekkür Ederim…


 13. 73
  okan

  Arkadaşlar 2.kez sınava girenler para sorularını sormuşlar ilk önce bankaya ehliyet sınavı harç parası yatırıyorsunuz vakıfbankasından daha sonra birde sürücü kursu para istiyor bu kursttan kursa değişiyor ama benim arkadaşımdan 50 benden 60 aldılar farklılık olabiliyor :)


 14. 74
  hasan

  ya mesela motordan kaldım diyelim bunu sınavıne ne zaman gircem bn


 15. 75
  mahmut

  arkadaşlar ilk sınavımda trafiği verdim 2. 3. 4. sınavlarımda hic birini veremedim 5. hakkımda ilk yardımı verdim motordan kaldım ama simdi ne yapmam lazım tekrar dosya çıkartsam sadece motordan mı gireceğim lütfen cevap yazın teşekkürlerr.


 16. 76
  Cüneyt

  Böyle Adalatin Ta a.q 3 Soru Ya 3 Soru Gecemi Gündüz Ettim Çalıstım 67 İle Kalmısım İlk Yardım Dan İkinci Hakkım La A.q Şerefsizleri Para Almak İçin ELinden Gelen Herseyi Yapıyorlar Allah Belalarını Versin..


 17. 77
  Fatoş

  iLk yardımdan kaLmışım bennn :( bidhaki sınv ne zmn biLen varmı??


 18. 78
  brl*

  arkadaslar merhaba ben bisey ogrenmek istiyorum bu konuda bilgisi olan varsa cevap verirsnz cok mutlu olurum.. Ilk girdgm snvi veremedm sonra aradan 2 snv gecms bu ayki snva girdim motordn kaldm bi hakkim var onada giremycgm ist dsnda olcm dosyam yanckmi girmedklerm icin bi hakkm dha olckmi yoksaa??


 19. 79
  hasan

  slm arkadaslar walla bn hepsinden geçmişim :D motor 73 trafik 90 ilk yardım 80 :D inş kalanlarada dier hakklarınde geçmek nasip olur


 20. 80
  ultrAslan_74

  selam millet walla bende hepsinden geçmişim. motor 98 – ilk yardım 93 – trafik 90.:D diğer bütün arkadaşlarda inş. geçerler…


 21. 81
  serkan zengin

  selam ben 5 ci sınavıma gırmedım acama hakım devam etmekdemidir bilgiler icin teşekur ederım


 22. 82
  ömer

  Birilerin artık bu işe dur demesi lazım… Hep dolandırıyoralr sürücü kursları meb bunu el atmalı yoksa bu böle olmazki !


 23. 83
  yagmur

  ya ben ilk defa girecem sınava. soru kitapçığınada ewde bakmak için işaretleyebiliyormuyuz


 24. 84
  Cüneyt

  Yok Arkadaşım Soru Kitapcıkları Mühürlü Bir Dosyada Sınava Firiceğin Yere Gelir Orada Sınav Soruları Ve Cevap Kağıtları Sorolar Okunarak Ve Cevap Kağıtlarına Çözülüp İşaretlenir Ve Tekrardan Mühürlenir milli Eğiyime Gider Sınavda Çıkan Soruların Yaklasık Hatırladığım Kadarı İle 22 Yada 21 Tanesini Bilince 70 Alarak Geçeersin Çıkan Soruları Aklında Tutmaya Çalıs Yaklasık 1 Hafta Sonra Soruların Cevaplarını İnternette Yayınlarlar Karsılastır Hesap Et Kaç Puan ALdığını Anlarsın Her Soru 3 Puan.. *** Gereken Bilgileri Daha AÇık Vereyim Sana .. Başarılar..


 25. 85
  Cüneyt

  Yağmur Hanım Sizin Sorunuzu Cevapladım..


Sayfa: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş