3-4 Haziran Direksiyon Sınavı Sonuçları 2017

Sınav Sonuçları Yorum Yap

Direksiyon Sınavı

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

20 Mayıs 2017 Ehliyet sınav sonucunda 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde 3-4 Haziran, 10-11 Haziran ve kalanlar için 17-18 Haziran ile 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler. Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“3-4 Haziran Direksiyon Sınavı Sonuçları 2017” yazısına 7.872 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 [315]

 1. 7848
  Rust Cohle

  Arkadaşlar bende Az önce girdim sınava böyle bir sınav görmedim sınavda hüseyin kapıt oynak parça dinleyip oynadık yemin ederim. Dün gece yatamadım sınav yüzünden kaç gündür stresteydim ama sınav öyle bir olduki şansıma komisyon başkanı bayan çıktı çok iyi bir hocaydı 0 hatayla bitirdim hala inanamıyorum Hüseyin kağıt parçaları açarak oynayarak bitirdim. Hoca bilakis diyordu sen oyna göricem oynamanı hadi :) . Hayatımda çok güzel bir anı olarak kalacak bakalım artık.


 2. 7849
  Nurgl

  Arkadaşlar bende bugün sınava girdim hiç hatam olmadı ama çok heyecan yaptım heycandanda kaliniyomus sizce kalmismiyimdir


 3. 7850
  yavuz

  arkadaslar bende bugun girdim park yaparken cizginin disinda kaldim malesef bidahaki sinav ne zaman olur?


 4. 7851
  Erol

  A2 ehliyet direksiyon ne zaman olur. Kurs bile kesin tarih bilmiyor. Surekli b sinifi direksiyon sinavi oluyor ama a2 olmuyor nedense.. Bilen varsa yazabilirmi. Yer ist/pendik


 5. 7852
  Orhan

  Bende 3 şubatta yazılı sınava girdim elektronik sınavdan 86 aldım ilk hakkkmda geçtim direksiyon sınavım ise 12 Mart’ta idi onada girdim tek seferde kazandım çok şükür :) herkese başarılar diliyorum sakin olun heyecan yapmayın yeter


 6. 7853
  Halil

  Bu gün itibari ile kurstan ehliyet icin belgemi aldım arkadaslar her keze kazasız belasız bir omur dilerim her kezin ehliyetleri hayırlı olsun


 7. 7854
  alper

  Hiç araba kullanmadığım halde kursa yazıldım, kursun verdiği direksyon eğitimlerine gittim, normalde heyecanlıyımdır, neredeyse tüm direksoyn eğitimlerinde bir hatam olduğu halde direksyon sınavında hiç hatam olmadı tek bir hatam vardı o da kavşakta durmadan geçmemdi (geçecek araba uzaktaydı), orada bir uyarı aldım, dikkat etmeniz gereken hız kuralları, sinyaller, geçmemde ki diğer etkende sınava 8:00 gibi bir saatte girmemdi uykuluydum sakindim, kafam rahattı ve geçtim, takmayın fazla :D


 8. 7855
  Halil

  5 mart 2017 de girdigim direksiyon sinavindan sonra 17 marta yani bugün 15 günlük geçici ehliyetimi aldım arkadaslar kendim için hayırlı olsun derim ve ehliyet için de aynı dileklerimi sunar hayırlı aksamlar dilerim


 9. 7856
  Ali

  Arkadaslar ben 11 subata yazili sinavina girdim kazandim bugun direksiyon sinavina girdim yine kazandim hiz olarak cok yavas gidin 25-30 uzerinden fazla gitmemeye calisin heyecan Fazla Gostermeyin Inanki Bugun Girdigim Sinavdan Bisey Anlamadim Dogru Kulanirsaniz Kazanirsiniz heyecan Yaparsaniz sinav Zaten O zaman Bitmistir. HEYACAN Ve Hiz Yapmamaya Calisin Ehliyeti Alin Ondan Sonra Naparsaniz Yapin Bu Arada Sinava Girecek Arkadaslara Basirilar Dilerim (yazili Veya Direksiyona)


 10. 7857
  Gul

  Sondan 3.siradaydim.ve bizim kurstan sabahtan beri hic hecen olmadigini soyledi hoca.cok morali bozulmustu.ha iyi bir ben deilmisim demekki diye rahatladim kalicam diye gittim yani.calismalar sirasinda bir gun iyi diger gun kotuydum.ders disinda da hix araba kullanmamistim.ama gercekten bir emek sqrfettik hocamda bende.yanliz asiri dikkatsizlik vardi sinyallerde.arabaya bindigim anda asiri bir rahatlik geldi kimseyi sallamama hissi falan allahtan asiri iyi bir sinav gecirdim.bir kez istop ettirdim okadar.halada inanamiyorum.sukurler olsun.


 11. 7858
  Sena

  Bugün sınava girdim l park yaptım çok beğendiler fakat çıkarken duba koymuşlar bugün diğer günler yoktu Dubayı görmedim hemen indirdiler araçtan çok moralim bozuldu bidahiki sınava sizce kaç gün sonra girerim


 12. 7859
  Sena

  Yani dünyası çarptım çıkarken


 13. 7860
  Ali

  Gectim die tahmin ediyrum ilk defa girdim ve tek tavsiyem kesinlikle erken gitmeyin sizden once kalan olursa benim basima geldigi gibi çok heyecan yapiyorsunuz.


 14. 7861
  Oğuzhan

  Arkadaşlar bende cumartesi girdim korkulcak hiçbir şey yok merak etmeyin tek seferde geçtim çok şükür size tavsiyem acele etmeyin ve heyecan yapmayın hadi başarılar herkese !!


 15. 7862
  Dilek

  Bugun sinava girdim ama asiri heycandan kaldim sinirim cok bozuuk


 16. 7863
  Muhammed

  Arkadaslar fazla kasmayin o kadar zor degil


 17. 7864
  resul

  bende ilkinde kaldım ve bugün girdim ve heycandan kaldığım için çok pişmandım ve bu sefer kendime güvendim ve geçtim..yani kendine güvenirsen sıkıntı kalmıyor..ama par çok zorluyorlar ve cok saçma bir yöntem


 18. 7865
  Gulbeyaz

  Bugün sınava girdim ilk defa sıfır hatasız bitirdim.bende çok şaşırdım.derslere düzenli gittim.hocamın söylediklerini hep yaptım.birde sinyaller çok önemli hiç unutmadım.herkese başarılar.bbence parkur ve kurallar çok zor.


 19. 7866
  Emre

  Bende ilkinde heyecendan kaldim ikinciden park ederken cizgilerin disinda kaldi araba ama ucuncu sinava giderken aldim abdestimi okudum bildigim tum dualari ozellikle insirah suresini okuyun ve gectim heyecanlanmamak elde degil ama sinava girerken kaybetmenin dunyanin sonu olmadigina inanin sizde gecersiniz…


 20. 7867
  Enis

  Bende ilk sınavda kaldım komisyon Üyeleri çok yanıltıcı oluyor ikincide tamamen kendimidinledim ve sıfır hata ile tamamladım


 21. 7868
  Olcay

  Meraba. Bugün direksiyondan kaldım diğer sınav ne zaman


 22. 7869
  Özge

  Diğer sınav ne zaman


 23. 7870
  Özge ela

  Tüm derslerde çok basarili olmama rağmen ve parki çok iyi yapmama rağmen parktan çikarken dubaya dokundum ve sinavdan kaldum birdaha ki sınav haziranda mı


 24. 7871
  Mehmet

  Mayısta olması lazım
  3


 25. 7872
  Özge

  Evwt


Sayfa: « 1305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 [315]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş