18-19 Haziran Direksiyon Sınavı Sonuçları 2016

Sınav Sonuçları Yorum Yap

Direksiyon Sınavı

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

14 Mayıs 2016 Ehliyet sınav sonucunda 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde 4-5 Haziran, 11-12 Haziran ve kalanlar için 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler. Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“18-19 Haziran Direksiyon Sınavı Sonuçları 2016” yazısına 7.794 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 [312]

 1. 7770
  Okan

  600 diyolar ama emin degilim yaniltmak gibi olmasin


 2. 7771
  ehliyet

  ya bırakın bu ıslerı beddua etmelerı falan araba calısırken hala calıstırmaya calısan arabayı kaldıramayan sılkeleyen 10 dakıkalık sınavda 7 km yolda ıstop ettırmeden gıdemeyen sınyal vermeyen sozum ona heyanlanmısta unutmus bız nıye unutmadık.rampada gerı kacıran park yapamayan adam zaten kalsın usta.gecemesın hıcbı zaman bızım trafık canavarına ıhtıyacımız yok.zamanında bakkaldan alır gıbı alınan ehlıyetler yuzunden ortalık kazadan gecılmıyodu.bakıyosun onundekı sınav aracı kırmızıda bı duruyo kaldırabılene askolsun.kac yesıl gecıyo.sımdı bu adam kaldı dıye komısyon suclu olemı hadı ordan.cok kolay bır sınav bılakıs cok daha fazla agırlastırılmalı.


 3. 7772
  ehliyet-2

  bunlar arabayı kaldıramıcak ama komısyon anlayıs gostercek cunku usta sofor degıl.
  stop ettırcek ama komısyon anlayıslı olcak cunku usta sofor degıl.
  park yapamıcak cunku bunlar usta degıl 2 hamle az efendım.gecenede 2 hamle dostum rahat ol.o yaptıysa snde yap.
  kırmızıda durunca yesılde mol mol kalacak serı bı skeılde kalkıs yapamıcak trafıgın ….. koyacak ama komısyon anlayıs gosterecek cunku usta degıl.
  bende gıdıyım acık kalp amelıyatı yapıyım ama herıf olurse anlayıs ıstıyorum cunku usta bır doktor degılım.
  altınızdakı akulu araba degıl.gercek 4 tekerı olan saatte 150 km hıza cıkabılen bır nevı 4 tekerlı tabut.tasımayı bılmıyosan o tabuta gırmıceksın.


 4. 7773
  Okan

  Arkadaslar 2016 da ehliyetini cikartip stajer olan arkadalarim varmi


 5. 7774
  Emre

  Duran araca sinyal verilir mi ?


 6. 7775
  Kuzey

  Köprüden sağ tarafa dondum sinyal verdim sağ şeritte duran tır vardı onu geçtim ama sinyal vermedim diye bıraktılar beni böyle birşey mümkün mu acaba ???


 7. 7776
  Hatice

  Arkadaşlar bende bu 18 Haziran da direksiyon sınavına girdim olayı size direk anlatıyorum yalanım yok şu mübarek ramazan günü Allah sorsun diyorum onlara Bn ilk araba kontrol Felan yapıp aracı hareket ettirdim sağ tarafımda araçlar park şeklinde durduğu için orta şeritte devam ettim hızım 30 geçmemesi gerekn bi yoldu bnde devam ettim sonra aynadan gördüm sol tarafımdan büyük kamyon geliyodı ve baya bi hız yapmıştı bnde hızımı 20 ye düşürüp orta şeritte yavaş bi şekilde gidiyordum yanımdaki komisyon üyesi direk direksiyonu tutup sağ tarafa dogru sürmeye başladı ama sağ tarafta da araçlar dolu oldugu için geri bıraktı direksiyonu ve bana sağ çek ve in dedi arkada oturan diger komisyon hocası ve benim kurs hocam dediler ki ama bayanın bi suçu yok neden insin dediler oda direksiyon hakimiyeti yok deyip Bni bıraktı ama Bn gayet iyi gidiyordum direksiyonu 9 çeyrek pozisyon da sürüyorum ama bıraktılar Bn hakkımı helal etmiyorum


 8. 7777
  merverecep

  Bende 14 mayista sinava girdim ve sadece bi hafta kala test cozdum tabiki gectim 18 hazirandada direksiyon sinavini sıfır sorunsuz geçtim yani tek seferde ikisinide gectim sinavdan gecip gecmediginizi kurs yerini arayip ogrenebiliyosunuz ama puanlama var mi yok mu bilmiyorum bilen varsa soyleyebilir mi ?


 9. 7778
  Okan

  Merverecep direksiyonda puanlama yok ya kaldin ya gectin diyolar


 10. 7779
  Kuzey

  Beyler benim sorumu cevaplarsanız sevinirim


 11. 7780
  volakn

  arkadaslar bırsey sorcam cok guzel anlatıyosunuzda kalkıs yaparken sınyal vermeyen adamı gecırdıler 200 metrede 2 kez stop ettırenı gecırdıler arabayı buganı gecırdıler benım anlamadıgım nokta su gerı gerı partk ederken dubaların arasında 2 hamle yapma vardı kursda boyle ogrettıler daha ben gerı gerı gelmeden adam ın ın arabadan dıye cıkışmaya basladı bunuda gectım ben arabanın etrafında donerken sen ne yapıyosun dıye cıkıstı 60 yasındakı adamı getırıp degerlendırmecı dıye koymuslar sımdı hata hep kursıyerlerde mı


 12. 7781
  can

  Merhaba arkadaşlar 19 haziranda direksiyon sınavına girdim sınavı geçtim dosyalarım ne zman gelir 1 hafta oldu bilgisi olan var mı teşekkürler şimdiden


 13. 7782
  Furkan

  Arkadaşlar bugün girdim sınavı yanıma müfettiş diye süslü bi hanımefendi verdiler trafik kurallarına uydum sinyallerim hız limiti herşeyim tamam hiçbi sıkıntım yok park yaptım L çizdim ani fren yokuşta kalkış herşeyim tam ya bu arada hanım efendi bana güzel iyi mükemmel hele parkıma bayıldılar sinyali verdim tam dedim oh geçtim ilerde bi kırmızı şahin kavşakta sıkıştırdı hanımefendinin ağzından iki kelime çıktı sağa çeker misin ? Hayallerim yıkıldı ya yıllardır 18 e gireyim direk alıncam diye mutlu olduğum hayallerimi yıktı


 14. 7783
  Furkan

  Can kardeşim dosyalarını kursa gidip kendin alıyorsun.


 15. 7784
  can

  Kursa dosyalar gelmemiş daha kaç günde gelir tahmini 1 hafta oldu


 16. 7785
  Kürşat

  Öncelikle tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Sayin mehmet kardeş bu sistemi getirene lanet okuma benim şahsi düşüncem bu sistem daha da zorlaştirilmasi ve her önüne gelene de ehliyet verilmemesi gerek. Bundan 8-10 yil önce bakkaldan ekmek alir gibi ehliyet aliniyordu hatta daha eskilere gidecek okursak insanlar kursa bir para vermeye birde evrak almaya gidiyorlardi sonuç ne peki? Trafikte binlerce canavar! Onca masum insanlara araba carpti öldü veya sakat kaldi peki neden senin gibi biraz gayret etmeyip verim parayi alim ehliyeti zihniyetindeki insanlar yüzünden… Sen ne kadar süper araba kullaniyor olsanda karsindan gelen yada yanindan gecen insanlikla bir gram alakasi olmayan birileri olunca kazada kacinilmaz oluyor.!! Peki neden, iste senin gibi, ucuz olsun, hemen aliverim bineyim arabaya ortaligin anasini aglatayim tipindeki insanlar yüzunden. Bende yazili ve uygulamali (direksiyon ) sinavlarina girdim belki bende gecemeyebilirim ama hak edene kadar devam edecegim. Senin gibi gelipde burda onu bunu suclamayacagim, o sinav kazanilmadiysa direksiyonda yetersizlik varsa bu sistemi getirenin degil yeterince calismayip iyi bir sürüş yetenegi olmayan malukatlarin yani sen ve senin gibilerin sorunudur!!


 17. 7786
  Kürşat

  Ehliyet ve ehliyet2 kardeşim helal sana bende eyni fikirdeyim. Hatta şu bakkaldan marketten tuhafiyeden çerçiden alinan ehliyetler yenilenip birde özel çipli veya gprs tarzi cihaz gibi birseyler eklenip hatali sürüculerin 3-5 kez ayni hatayi yapan trafik canavarlarinin ehliyeti kendi kendini bloke edip trafikteki öküz sayisini eminim %50 olmasada %30 azaltabiliriz. Al sana istanbul trafigine de ülke trafiğinede çözüm. Ehliyet almak icin tekrardan 2.000 civari bir para birde trafik cevirmesinde 3-5 bin de polis kardesimiz geciriversin bak sen bidaha trafikte sıkıntı yaşanıyormu.


 18. 7787
  Okan

  Arkadaslar emniyete gittim islemlerimi yaptim 15 gun sonra ehliyetim adresime gelicek ehliyetim gelene kadar da gecici surucu belgesi verdiler darisi sizin basiniza


 19. 7788
  kerim

  valla ben 18 haziranda tek seferde geçtim :D :D :D


 20. 7789
  Okan

  ehliyetim nihayet elime ulaştı :D


 21. 7790
  ersoy

  Arkadaslar 1haktayim lastiyin1ri cizgiye degmemis diye biraktilar kursa gittim kaldin dediler 70harc 120 direksiyon dersi alacan dediler ama yine kalirsan ayni parayi gine vereceksin dediler bu nadil istir anlamadim resmen soggunculukdur suzleredemi ayni


 22. 7791
  Kader acar

  Merhaba arkadaşlar . Birşey sormak istiyorum yardımcı olursanız çok iyi olur . Direksiyon sonivaim 3. Girişim olucak ve bnden yine 200 tl istiyolar. Açıkçası kursumdaki hocamla anlasamiyorum derslerimizde pek etkileyici geçmiyor . Şimdi ben 70 liralık sınav ücretini bankaya yatırıp makbuzunu kursa versem dersede girmesem. . Böyle bişey mümkün mu acaba lütfen cevap verirmisiniz?


 23. 7792
  Funda

  Slm arkadaşlar,direksiyon sınavında mağdur olanlardanım sınavda herşey çok iyi çok rahat çıkış yaptım ışıklara varmadan öndeki müfettiş kaçıncı girişim oldunu sordu ilk girişim olduğunu söyledim ve ışıklara vardım araba stop etti Nasıl oldu hiçbirşey anlamadım ve arabadan indirildim bahaneside şu heyecanlısın bir dahakine günahı kendine önde müdahale etmişde olabilir ve iki defa stop ettirme hakkım olmasına ragmen kaldım.tamamen onların insiyatifine kalmış bizim işimiz kafalarına göre davranıyorlar böyle bir sistem olmaz biz paramı basıyoruz.kendileri ne şekilde almış bu ehliyeti? İkinciye daha girmedim bakalım ne olacak?hı bu arada ekstra iki ders almak içinde 100 tl para ödedim kursa tabi normalde iki ders 50 tl iken kalınca nedense 100 tl oluyor bunuda anlamış degilim benim param bu şerefsizlere gidiyor allah haksız yere yapanların çoluğundan çocugundan çıkarsın inşallah haram zehir olsun


 24. 7793
  Korayy

  28 ağustos 2016 da direksiyon sınavına girdim sonuçlar ne zaman belli olur ve nereden gideceğiz ?


 25. 7794
  Kerem

  BEN 4 HAZİRANDA DİREKSİYON SINAVINA GİRDİM B EHLİYETİ İCİN VE KALDIM 2.SİNAVIMA BAYRAM FİLAN DEYİP 30 TEMMUZA ATTILAR GİRDİM VE GEÇTİM. SONRA A2′İMDE VARDİ ONUDA BEKLEYE BEKLEYE SİMDİ 24.25 EYLÜL 1-2 EKİM VE 8-9 EKİMDEN GİDİP 9 EKİME ATTİLAR BU KURSUN ADI ADANA ALTIN ELLER SÜRÜCÜ KURSU . GİTMEYİN ARKADASLAR BU KARSA VERDİGİNZ PARAYA YAZIK 6 AYDIR BENİ UGRASTİRİYORLAR HAKKIM HARAM OLSUN. BEN AY BASINDAN GİDİP 28-29 EYLÜLE DERS ALDİM 1-2 EKİM SINAVINA GİRERSİN DEDİLER YAZDILAR GENE 9 EKİMİ. HAKKIM HARAM OLSUN BUNLARINDA ALTINDA KALMICAM GEREKEN BÜTÜN ŞEYLERİ ŞİKAYETİMİDE VERİCEM YAPTİKLARİ ADİLİKTİR .


Sayfa: « 1302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 [312]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş