30-31 Ağustos Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014

Sınav Sonuçları Yorum Yap

Direksiyon Sınavı

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

9 Ağustos 2014 Ehliyet sınav sonucunda 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde 23-24 Ağustos, 30-31 Ağustos ve kalanlar için 6-7 Eylül ile 13-14 Eylül 2014 tarihlerinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler. Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“30-31 Ağustos Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014” yazısına 4.039 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162]

 1. 4015
  Ofuz

  arkadslar bende bugun girdim sınava araba yarım metre felan gerı gelebilir kaldırdın surece sıkıntı yok. 1 defa istop ettin an indiriolar ben size bir iki gözlemledim teknikleri söylüyüm. kalkarken dönerken sınyalleri unutmayın öndeki aracla mesafenizi koruyun bindiniz arabanın kac devirde kalkdıgına dikkat edin istop edmessiniz. heycan yapcak bişey yok boşa heycan yapmayın rahat geçersiniz.


 2. 4016
  mustafa

  youtube.com/watch?v=yNiWfoeYHAE ahmet burdan bak


 3. 4017
  ahmet

  iyi valla o kadar geri getirme şansımız varsa süper.Hiç kaymıcak diye duymuştumda.


 4. 4018
  ÖMER

  bende sınava dün girdim hocalar tanıdıktı ama ben arabadan indigimde kalkış dışında herşey çok iyi dediler geçermiyim istop ettirmedim ama sarsarak kalktı biraz araba


 5. 4019
  zeliha

  Arkadaşlar size tavsiyem klimayı açtırmayın.klima açılınca aracın devri düştüğü için yokuşta araciniz daha cabuk istop ediyor..acemi şoför olarak bu sebepten sinavdan kalmis bulunmaktayım..


 6. 4020
  Aydan

  resmen gözetmenler PANİK YAPTIRIYORLAR ! adam burnumu kaşısam bakıyodu sinirle karışık heyecan olunca kaldım sınav parası 50 artı zorunlu iki gün ders ücreti 70 oldu size 120 nerdeyse 2binliralık ehliyet alıyoruz f*cktheSystem


 7. 4021
  Meltem yılmaz

  Dün girdim sınava çok şükür geçtim…Hatasız bir sürüş yaparsanız ufak tefek sorunları görmüyolar arkadaşlar…Benim ikinci girişim birincisinde her şey çok güzeldi park ederken hafif dubaya çarptı direk indirdiler komisyona kızmadım demekki daha iyi öğrenmem gerekiyomuş herşeyde bir hayır vardır komisyona fazla yüklenmeyin En önemlisi panik sakın yapmayın ona çok önem veriyolar…İstop ettirmek, sinal vermeme rampa kalkışı park bunlarda hataya izin vermiyolar dikkatli olun


 8. 4022
  İsmail

  Arkadaşlar hepinize öncelikle gecmş olsun. Yokuş yukarı kaldırken sinyallerde daralan yollarda hiçbir sıkıntım olmadı. Sadece dubalarda geri gelirken hafif carptı komisyoncular konusuyorlardı kendi aralarında ama bunu farketmdiler herhalde. İnşallahda öyledir. Kendi hocam farketti ve adımı söylerek tamam dedi. Bnde arabayı az ileriye aldım. İnşallah başarılı cıkmşmdır. Daha sonucumu bilmiyorm. Girecek olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Heyecan olmadıqı sürece sıkıntı olmaz. Başarılar.


 9. 4023
  trafikcanavarı

  Arkadaşlardün sınava girdim nayır yukarı 1kere stop ettirdim parkı tekte yaptım hız 16 5e taktım yanımdakıler tırstı 0heyecan yayalara yol verdim sollamalarda ardı ardına 10dakikada parkuru tamamladım vee geçmişimm


 10. 4024
  KQPUK

  birinci direksiyon sınavında kaldım nedeni ise tatilden yeni geldim direksiyon sınavı var dediler bi kere kurs gösterdi böyle yapacaksın diye tmm dedim sınava girdim hersey güzel diyordu park etmede kaldım sonra 2ci sınava girdim tabi 4 veya 5 günde çalıştım kurs çalıştırdı sınavı başarılı bi halde gectim yanımdaki hocalar cok iyidi saolsunlar gectim en sonunda cok sakin ve dikkatliydim heycan yok panik yok ondan önce kendi arabamız ile geldim kursa :D ordan biraz pratik tak tak hepsini gectim simdik ehliyet alacam simdik alamayan arkadaşlara şöyle söyleyim kendize güvenin korkmayın cok gaz oldu yok fren basamadım korkanın cocugu olmazmış onun için sakin ve dikkatli ondan sonra arkası geliyor :D hadi iyi sanslar beyler ins herkez alır ehliyet


 11. 4025
  meyrem

  lütfen direksiyon kursundan kazandım mı


 12. 4026
  erol tuna

  D sınıfı ehliyet için girdim 30 dk hata yapmadan sürdüm oradayken iyiydin gectin dediler komisyon bu gün sonuclara baktim başarısız yaziyor.adam mi kandiriyorsun siz bu ulkede herseymi adaletsiz allah belanızi versin.


 13. 4027
  necla

  Evet arkadaslar 31 agustos direksiyon sinavina girdim ve cok guzel gecti
  Ama bu kurslar para kazansin diye bazen biraka billiyorlarmis ve biraktilar
  Cunku esim beni akadan takip esiyordu nasil surcem diye guzeldi ama gecemesim
  neyse salik olsun paraysa sorun ben yine verirdim isteselerdi.


 14. 4028
  Ramazan

  Bende dün girdim herşey 10 numara ama park etmeye geldik 2 dubanın arasına girdim ama kaldırıma biraz daha yakın olackmış ve benim bundan haberim yok yani sonuç kaldım dünyam başıma yıkıldı resmen :@@@@@


 15. 4029
  burhan

  Ehliyeti almak ozel olarak secılmış kasıntı hocaların keyfıne kalmıs yokusta birkez stop ettırdınız dıye basarısız sayılırmı hıc ınsan neymıs efendım dısarda da gozetmen varmıs kul hakkına gırerken allahında sızı gordugunun farkındamısınız acaba sız o sınavdan nasıl gececeksınız hocalar


 16. 4030
  Dilek

  İyi aksamlar benımilk girişimdi ve bir ke stop edince kaldım yukarıda kalanlar 6 7 eylüle girebilir diyo kursa soruyorum yok öyle bişey diyo kou hakkında bilgsi olan varsa yardımcı olabilirmi ya . okul ile ev arasında ikide bir de git gel yapmak istemiyorum girebilirmiyiz 6 7 eylüldekine..?


 17. 4031
  recep

  bende hiçbir sıkıntı olmadı 1 saat gezdim arabayla hocalar resmen professiyonel dedi geçerim illahaki sınavı :)


 18. 4032
  Eray

  ankarada oturuyorum bana sınav ertelendi denildi milli eğitim le alakalı oldıugu söylendi sadece ankaraya özel mi acaba ..


 19. 4033
  Halil

  Bende Dün Girdim…yarım saat adamlarla tur attık…Herşey 10 numara geçti:)) Şansa Tur attığımız bütün yollar hepsi arzalı tek şeritti cok yoğundu trafikte ama hiç hata yapmadım sinyallerde kalkışlarda park etmede yanlız arabayı hızlı kullanıyordum diye kızdılar :D Sonuclara baktım gecmişim….Yani Rahat ve sakin olmak lazım sohbet ede ede bitirdim :D


 20. 4034
  ela taşdemir

  arkadaşlar benim 7 keredir giriyorum nasıl gececem bir bilginiz varmı hakkımı helal etmiyorum para duzeni ya bunların


 21. 4035
  ebru pekcan

  Çok kolaydı ilk girişte aldım))


 22. 4036
  hakan

  Arkadaşlar kalanlara ara sınav varmı yoksa bi sonraki tarihimi bekliyo


 23. 4037
  pelin

  Arkadaşlar direksiyon sınavında sürücü kursu sahibi babamın arkadaşı yardımcı olma ihtimali varmı?


 24. 4038
  meltemmmmm

  offfff offffff bu üçünçü direksiyon sınavına girişim ne yapcam bilmiyorummmm bütün ümütlerim bitti artık kalıyorum ben ne yapcam yaaaaaa çok usta bi söför olmam lazım sanırımmmmm bu kez geçmem lazımmmm ne olur bana bi yol gösterin sinirden ölcem sanırım


 25. 4039
  muhammed

  arkadaslar hic panik yapmaya gerek yk ne kadar panik yaparsaniz o kadar cok hata yaparsiniz hocalar sizi konusturuyo gorevi bu ona donup baktigin an 5 puan kiriyo ve ben arabayi 5 dk surdum gectim butun kurallara uydum yine 100 vermemis adamlar 90 heycna kapilmayin bn sinavida direksynuda ilk hakimda gectim


Sayfa: « 1152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş