18-19 Mart Direksiyon Sınavı Sonuçları 2017

Sınav Sonuçları Yorum Yap

Direksiyon Sınavı

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

11 Şubat 2017 Ehliyet sınav sonucunda 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde 4-5 Mart, 11-12 Mart ve kalanlar için 18-19 Mart ile 25-26 Mart 2017 tarihlerinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler. Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“18-19 Mart Direksiyon Sınavı Sonuçları 2017” yazısına 7.855 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 [315]

 1. 7831
  Gokhan

  Tek seferde Doman ettim ilk okul öğrencisiyim hem A2 Hem b aldum araba kulanmayi bilmiyordum sadace motor tecuben vardi unun icin araba sormem de sikinti cikmadi ve gectuim Tek seferde mutluyum


 2. 7832
  Sibel

  Bugün girdim girmeden önce bütün yorumları okudum herkes karamsar bişeyler yazmıstı ilk direksiyon dersimde hoca sen arabayı kaldıramazsın bile dedi sonra kendıne güvenin olsun yeter hocam dedim ve iyi öğrendimm şükür bugün geçtim işallah isteyen herkes alır


 3. 7833
  Furkan

  Sınav zamanına kadar adam akıllı direksiyona çalışamadım özel nedenlerden dolayı direksiyon derslerimi 2 güne sığdırdım bütün dersleri 2 gün içerisinde girdim birde bana bayan eğitmen verdiler 14 saatlik dersimin 12 saatini bayan hoca ile aldım ve bana hiç bir şey katmadı sürekli derslerde direksiyona frene müdahale ediyordu resmen trafikten beni korkutur oldu neyse ki son 2 saatimi başka bir hocaya verdiler adam 2 saatte bir şeyler öğretti aradan 2 hafta sonra sınava girdim tabi bu 2 hafta boşlukta araba ile çalışamadım kendimi geliştiremedim sınava kalmak için gittim geçtim o son 2 saat çok iyi değerlendirdim herşeyden önce kalıcam diye gittim ve sitres yapmadım az da olsa sınava girmeden önce kendime güvendim. 2 Kural var arkadaşlar kendinize güvenin ve sitres yani heyecan yapmayın cidden geçersiniz.


 4. 7834
  Hasan gürsoy

  Direksiyon sınavı erime 25 dakika erken geldim ve direksiyon hocanın. Yanına gittim müfettişlere tanıştım gayet iyi ve güler yüzlü insanlardı 0 hatayla gectim


 5. 7835
  UstaBoxor

  bayan arkadaşlarımızın kalması çok daha büyük olasılık çünkü aşırı heyecan yapıyorlar ben tek sefer girdim tamamladım ve geçtim . ( 5 Subat ) :D :D :D


 6. 7836
  Burhan

  Ben bugün girdim geçtim çok şükür hocalarımın çok faydası oldu onlardan allah razı olsun komisyoncular çok iyiydi allah onlardan da razı olsun :)


 7. 7837
  Bahar

  Slm arkadaslar 4 subat tarihinde yapılan sinavda kazanamamıştım, 25 subat ta 2.sınavına girdim ve kazandim şuan cok mutluyum ,sinavda sakin olun hic sinav degilde oylesine bir yere gidip gelecekmiş gibi arabayi surun heyacanı aliyor hic hata yapmadım okadar rahat surdumki arabayi isallah sınava girecek adaylara basarilar dilerim ve kazanirlar.mufettislerde cok ılımlı ve iyiydi onlarada cok teşekkür ederim.


 8. 7838
  Vesille

  11 şubat ehiyet sınavın direksiyon sınav tarihi belli oldu mu?


 9. 7839
  Hicran

  Mrb arkadaşlar 4 martta sınava girdim ve geçtim.Sadece 14 saatlik ders ile sınava girdim.Ekstra çalışmaya fırsatim olmadi.Sınava girecek olan arkadaşlara tavsiyem sakin olun ve kesinlikle komisyona heyecanli oldugunuzu belli etmeyin.Sinavdan kalan arkadaslarin ortak sorunu aşiri heyecanli olmalari ve bunu surekli komisyondakilere soylemeleri oldu.herkese basarilar dilerim


 10. 7840
  Figen

  4 mart ta girdiğim ve kazandigim sinavim heyecan yoksa ehliyet cepte arkadaşlar.umarim herkes emeğinin karşılığını alır.


 11. 7841
  Dilek

  5 mart yani bugun direksiyon sinavina girdim ve basarisiz oldum heyecanli degildim ama dikkatsizligim yuzunden kirmizi isikta gecmisim ve araçtan indirildim aslinda kirmizi isik yandiginda durmustum sonra yesil yaninca onumdeki araclara aldanip yoluma devam ettim ve ben gecerken kirmizi yanmis farketmedim komisyon baskani direk saga cekip durmami soyledi ve bana sonradan aslinda cok iyi suruyorsun senin gibi iyi suren bayan cok az ama yapacak bisey yok kendi hatanla kaldin dedi ewet hakliydi kendi hatam ve dikkatsizligm yuzunden kaldim umarim ikinci sinavda hata yapmadan kazanirim


 12. 7842
  Hakan

  Arkadaşlar ben bugun girdim bi kaç hata oldu ama yardimci oldular baya bi parkta felan heycandan stop ettirdim araci heycan yapma tekrar dene dediler sinavim bittiginde arkadaki mufettis oluyo galiba ya bana kufredersin yada dua edrsin dedi


 13. 7843
  hakan

  geçtimmi bilmiyorum yani :D inş geçmişimdir park edine kaldrıma felan baktı çok iyi dedi ama sınav bitince artislendi :D


 14. 7844
  ylçın

  ilk girişte yzlıyda dıreksıyonda geçtım :) bugun gerçten şaslıydım


 15. 7845
  Ebru

  05,03,2017 tarihinde direksiyon sınavına girdim.başta hiç sorun yoktu problemsiz bir şekilde tüm parkurları geçtim lakin en son geri geri park alanına geldiğimde tekerler çizginin dışında kaldığı için sınavda başarısız olup indirildim.arkadaşlar ehliyet sınavı gerçekten çok sıkı bugun usta sürücüler bile geri park yaparken zorlanıyorlar.kaldiki bizden ustaca performans beklenmesi çok yanlış.


 16. 7846
  Halil

  5 mart direksiyon sinavini allahın izniyle geçtim bütün arkadaşlara başarılar dilerim


 17. 7847
  Gül sevenkan

  Bnde 5 martta direksiyon sinavina girdim ki ilk hakkimdi, aractan iner inmez tebrikler dediler yani bu kadar kasilacak birsey yok korkmayin ☺


 18. 7848
  Rust Cohle

  Arkadaşlar bende Az önce girdim sınava böyle bir sınav görmedim sınavda hüseyin kapıt oynak parça dinleyip oynadık yemin ederim. Dün gece yatamadım sınav yüzünden kaç gündür stresteydim ama sınav öyle bir olduki şansıma komisyon başkanı bayan çıktı çok iyi bir hocaydı 0 hatayla bitirdim hala inanamıyorum Hüseyin kağıt parçaları açarak oynayarak bitirdim. Hoca bilakis diyordu sen oyna göricem oynamanı hadi :) . Hayatımda çok güzel bir anı olarak kalacak bakalım artık.


 19. 7849
  Nurgl

  Arkadaşlar bende bugün sınava girdim hiç hatam olmadı ama çok heyecan yaptım heycandanda kaliniyomus sizce kalmismiyimdir


 20. 7850
  yavuz

  arkadaslar bende bugun girdim park yaparken cizginin disinda kaldim malesef bidahaki sinav ne zaman olur?


 21. 7851
  Erol

  A2 ehliyet direksiyon ne zaman olur. Kurs bile kesin tarih bilmiyor. Surekli b sinifi direksiyon sinavi oluyor ama a2 olmuyor nedense.. Bilen varsa yazabilirmi. Yer ist/pendik


 22. 7852
  Orhan

  Bende 3 şubatta yazılı sınava girdim elektronik sınavdan 86 aldım ilk hakkkmda geçtim direksiyon sınavım ise 12 Mart’ta idi onada girdim tek seferde kazandım çok şükür :) herkese başarılar diliyorum sakin olun heyecan yapmayın yeter


 23. 7853
  Halil

  Bu gün itibari ile kurstan ehliyet icin belgemi aldım arkadaslar her keze kazasız belasız bir omur dilerim her kezin ehliyetleri hayırlı olsun


 24. 7854
  alper

  Hiç araba kullanmadığım halde kursa yazıldım, kursun verdiği direksyon eğitimlerine gittim, normalde heyecanlıyımdır, neredeyse tüm direksoyn eğitimlerinde bir hatam olduğu halde direksyon sınavında hiç hatam olmadı tek bir hatam vardı o da kavşakta durmadan geçmemdi (geçecek araba uzaktaydı), orada bir uyarı aldım, dikkat etmeniz gereken hız kuralları, sinyaller, geçmemde ki diğer etkende sınava 8:00 gibi bir saatte girmemdi uykuluydum sakindim, kafam rahattı ve geçtim, takmayın fazla :D


 25. 7855
  Halil

  5 mart 2017 de girdigim direksiyon sinavindan sonra 17 marta yani bugün 15 günlük geçici ehliyetimi aldım arkadaslar kendim için hayırlı olsun derim ve ehliyet için de aynı dileklerimi sunar hayırlı aksamlar dilerim


Sayfa: « 1305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 [315]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş