22-23 Kasım Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014

Sınav Sonuçları Yorum Yap

Direksiyon Sınavı

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

18 Ekim 2014 Ehliyet sınav sonucunda 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde 1-2 Kasım, 8-9 Kasım ve kalanlar için 15-16 Kasım ile 22-23 Kasım 2014 tarihlerinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler. Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“22-23 Kasım Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014” yazısına 4.684 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188]

 1. 4660
  Beyza

  Bugün 08:45 de sınava girdim. Komisyon iyiydi. Başlar başlamaz sakin ol geçirelim dediler. Sürüşüme bişey demediler.Sinyallere dikkat ederek arabayi aldigim yere bıraktım. En son komisyon teşekkür ederiz dedi. Sonuçlar ne zaman açıklanır ?


 2. 4661
  ayse

  Puanlama sistemi falalan yokta bu sayfanin basindaki puanlama nedir kurul yone puanlama olarak degerlendiriyorda bizleremi soylenmiyor anlamadim


 3. 4662
  LazoğLu

  15 Kasım da direksıyon sınavına girdim kazandım bi türlü ehliyetım çıkmadı daha ya beklemek ne kadar kötü .. evın onunde araba duruyo ben sap gibi bakıyorum uzak bi yere gidemiyorum ya :D çıksın artık su ehlıyetttttt… Yeni kazanan arkadaşlara da hayırlı olsun geçemeyenlere de basarilar dilerım bıdakı sefer ıçin..


 4. 4663
  hatice

  benim 2.hakkımdı çok üzel sürdüm rampada durdum kalkarkaen hafif pati çeçti indirdi benden önceki kaç kere hoplattı o devam etti neden ben yaparken dışarıda müfettiş vardı ndan korkusuna eni indirdi çünkü birbirlerinden korkuyorlar öğretmenlik izinleri iptal olur diye ama salı günü gidicem şikayet edicem puan kırması gerekirken indirmesinin sebebi neymiş sorucam süremesem üzülmiycem ders almak daha iyi kendize güveniniz artıyo amA BENDEN kötü süren geçti ona üzülüyorum bence ehliyet sınavında süren değil şansı olan kazanıyor birede yanınızdaki hocanın insafına kalmış ama bu dünyanın öbür tarafıda var dünkü hocadan allah sorsun hiç hatam yoktu en azından indirecek puan kırsın her işe şu menfaati sokuyorlar salı ünü bulcam o hocayı nefret ettirdiler paraysa direk istesinler insanları rencide ediyorlar benim 5 tane çocuğum var eve gelince nasıl geçti anne diyorlar kaldım diyosun insanın zoruna gidiyor sürebilirken olmaması insanın piskolojisini bozuyor o hacanın mahşerde iki elim yakasında çünkü kendinden korkusuna indirdi 3 öğretmen vardı biri bişey demedi birbirlerinden korkuyorlar çok doluyum kusura bakmayın allah herkesin yardımcısı olsun çünkü işimiz allaha kaldı insaflı hoca denk gelsin


 5. 4664
  Ayşem

  yorumlardan anladığım şu ki:geçip kalmak %90 komüsyonun insafına kalmış.Ayrıca kimse rampada kalkmak,paralel park,ve geri geri gitmeden bahsetmemiş.Sınavda kaç dk sürüş yaptırıyorlar sınaıva girenler söyleyebilirler mi?


 6. 4665
  merve

  yaa arkadaşlar ne zaman açıklanıyorr direksiyon sonuçlar ?????????????


 7. 4666
  Beyza

  Ayşemcim sınav süresi 30 dk ama biraz erkende bitire bilirsin. Rampada kalkmak geri geri gidip park yapmak 5 dk nı alır. Sonuçlar bu akşam yada yarın sms gelir heralde.


 8. 4667
  Ayşem

  teşekkürler Beyza ….


 9. 4668
  rasim

  offf ya her sey guzel di park rampa kalkışı filan en sonunda bitiş yerine geldim. yolu döndüm park edecem bizim kursun diğer aracı gelmiş arkasnda kurs hocası vardı ona vurdum hafifce ama çok hafif. komisyondakiler güldüler in arkaya geç dediler. dedim zaten geldik. yime güldüler. tamam inebilirsin dediler.
  bizim hocaya sordum kaldın malesef dedi. off offff. 180 tl verecem şimdi.


 10. 4669
  Ali

  23.11.2014 saat 13:45

  B Sınıfı
  Sınav Hakkı 1.

  Sonuç : Geçti
  Kursu Aradım öyle dediler

  Allah yar ve yardımcınız olsun arkadaşlar :)


 11. 4670
  selin

  Bugun 2 kez sinava girdim ve allaha sukur gectim ilkinde cok heyecan yaptim ve arabayi 2 defa istop ettirdim ama mufettisler gercekten cok hak yiyor sen mukemmel araba kullan istersen birakiyolar en ufak hatandan butun arkadaslara basarilar


 12. 4671
  tuğrul

  Benim de bugün 2. sınavımdı yorumları okudum gerçekten çok doğru herşey komisyonun elinde ilk sınvada emniyet frenini indirmeyi unuttum diye bıraktılar benden önceki bayan kalkışta 3 sefer istop ettirdi geçirdiler 2. sınavımda çok iyi bir komisyon geldi ben daha sinyal vermeye başlamadan ilere kavşaktan dönecez sola sinyalini verirsin geri geri gidecez 4 lüleri yakmayı unutmazsın diyerek yardım bile ettiler


 13. 4672
  berk

  bugün girdim sinava ama hic mesaj gelmedi. gecemeyenlere mesaj atmiyorlar mı?


 14. 4673
  samet

  Parkuru tamamladım. Hic istopta etmedim sinyallerim tamamladım . ondeki komisyon gorevlisi hadi sametcim gecmis olsun dedi ama ona rağmen gecememe ihtimali var mdır?


 15. 4674
  selin

  komisyoncu o şekilde konuştuysa endişelenme geçersin


 16. 4675
  fatma

  2.sınavımda hüsran moralim çok bozuk 1.de heyecanlıyım diye bıraktılar,2.de geri giderken ne yapmışsam bıraktılar arabadakiler çok iyiydin bize kalsa geçiririz ama müfettiş gördü dediler anlamadığım müfettişe kaldıysa ikişer ikişer arabalara ne doluşuyorsunuz


 17. 4676
  elif

  fatma üzülme cidden yorum yapanşarın dedikleri gibi her şey müfettişlerin elinde bende bu hafta sınava girdim 4. kez ama her köşe başında müfettişler beklediği için insan ister istemez kasıyor kendini bence bu sınav sistemine bi düzen gelmesi gerekli.


 18. 4677
  rahman

  2.sefer de geçtim.hava soğuktu araç çalışıyormuş ben kontağı çevirme çalıştım.komisyondaki hoca alışkanlık hemen el kontağa gidiyor dedi.araçcı kaldırdım vitesi 2 atacaktım hoca el frenini indirmeyi unutma dedi zaten unutmuştum.rampada kalkışta geri geri gitmede park etmede sorun yaşamadım.yalnız park ettikten sonra hocalar arasında tartışma yaşandı.kursun hacası istop etti dedi öndeki hoca etmedi dedi diğer hoca gaza dokun dedi bastım gaza araç çalışıyordu.devam ettim komisyondaki hoca ilk başta biraz bocaladın ama iyi araç kullanıyorsun dedi araban varmı dedi.yok ama sınavı geçersem alacağım dedim.ön oturan hoca büyük hata yapmazsan geçersin dedi.caddeye çıktık üçe atayım mı dedim at dedi.attım vites küçültmem gerekti ikiye alayım derken vites dörde geçti tekrar ikiye geçireyim derken bire geçti hoca bir olmaz dedi en sonunda ikiyi buldum.aracı başladığım yer getirip park ettim.tsk ettiler ben kaldım diye düşünerek eve gittim mesaj geldi sınavda basarılı oldunuz diye çok sevindim.Allah’a şükürler olsun.ayrıca komisyonda görevli hocalara tşk ediyorum…inşaallah sınava giren herkes başarılı olur.


 19. 4678
  Emrah

  23 kasımda girdim gayet rahattı Direksiyon başında rahat olursanız hiçbir sorun çıkmaz


 20. 4679
  yusuf

  bu nasıl iş anlamadım sırf para için milleti bırakıyorlar


 21. 4680
  misafir

  Benim 23 kasımdaki sınavım 2.hakkımdı saat 4 de sınava girdim zaten iki saat önce gitmiştim arkadaşlara destek için soğuktan dondum elim ayam zaten tutmuyordu yalnız birinci sınavdaki komisyon suraysızmı sıratsızdı bunlarda tam aksi şeker gibi hiç istop ettirmedim yokuşta hafif kaydırdım okadar ama geçtim zaten yüzde doksan komisyon Allah iyilere düşürsün hepimizi


 22. 4681
  TUBA

  BANADA GEÇMİŞ OLSUN DEDİLER AMA KALDIM KESİNLİKLE GEÇİP KALMAK KOMİSYONUN ELİNDE.STOP ETTİRMEDİM PARKI YAPTIM YİNE KALDIM :( (


 23. 4682
  Damla

  Merhaba arkadaşlar, 23 kasım saat 11.05 te 3.kez sınava girdim ve geçtim çok şükür :) ilk sınava 6 eylül de girdim ben koltuğa oturur oturmaz gök delinmişcesine yağmut başlsdı arabanın camları buğu yaptı dörtlü flaşör leri yakarak yavaş yavaş sürdüm ama acemiliğin verdiği panikten arabayı 3 kez stop ettirdim hocam bi şans daha istedi verdiler komisyon şeker gibiydi ama panikten yinr stop ettim ve kaldım şanssızlığına kaldın kızım dedi komisyon.2. Sınavım 25 ekimdeydi bu süre zarfında baya iyi çalıştım fakat park etmede sıkıntım vardı fazla pratik yapamamıştım sürücü kursumda problemli çok yoğun olduklarından özel ders alamadım.paralel park ta geri giderken arka sağ teker kaldırıma değdi diye indirildim çok moralim bozuldu :( son sınavıma kadar her hafta sonu kendi aracımızla çalıştık sınavdan bigün önce sadece paralel park icin özel ders aldım kurstan ama ona ragmen onların ögrettiği metodla parkedemiyodum.3. Sınavımda arkadaki komisyon üyesi arabaya bindiğimde biz sadece misafiriz normal şekilde sür biz yokmuşuz gibi o konuşma beni çok rahatlattı ve parkı da eşimin öğrettiği gibi uyguladım ve geçtim.Darısı sınavdan kalanların başına.Allah vicdan sahibi komisyonlarla karşılaştırsın arkadaşlar üzülmeyin daha çok çalışın bol pratik yapın.inanın moralim çok bozuluyodu kaldığım için ama şu an şunu diyorum iyi ki kalmışım dur kalklarım vites ve direksiyon hakimiyetim çok gelişti üzerimdeki panik i attım. Direksiyona geçince sakin olun yeter buda ancak bolca tekrarla olur.sınav güzargahında her haftasonu en az 4-5 saat gidip çalıştım .


 24. 4683
  duru

  Arkadaslar gerçekten mufettisin insafina kalıyoruz bende 3. Girişte aldım ilkinde anahtari çevirdim Mars basmadi araba çalışmadı yandın in dediler bide müfettiş demeden koltuğumu aynalari duzeltmisim diye yaktılar beni ama 3. Elhamdulluh geçtim darısı gecemeyen arkadaslara


 25. 4684
  ernesto

  bende 23 kasım 2014 saat 14:00de sınava girdim son sınav hakkımdı 1.sınavda heyecandan arac kalkısında gaza yüklenirken bıraktılar 2.sınavda rampa yukarı kalkıkısta istopda 3 .sınavda rampa asagı istopd bıraktılar son sınav hakkımda sınavdan 5 dk önce komisyon hocasyla konustum kursta pratklerım iyi olmasa ragmen istop ve heyecandan kalıdgımı söyledım komisyon sakin ol ve debrıyajdan ayagını yavas çek dedi sınav basladıgı zaman kalkıslarım geri geri gitme ve rampa kalkısım çok güzel geçti rampada ısıklara atlattıktan sonra önümdeki kurs arabası çok yavaslıdıgı için komisyon frene bastı kesin kaldım dedim ama o esnasada sadece biraz daha yavas git kurs aracı onnde varken dikkatlı ol dedi devam ettim park noktasında gelirken komisyon yanasmama kadar yardımcı oldu :) :) 30 dklık sınav 15 dkda bitti geri kalan 15 dk göstergeleri tanımı muhabett derken sınavı bitirdk ama genede endişelerydm önde araca burun buruna yaklaşma tehlikesi ve heyecanlı terli şekilde araba kullanmamam ragmen akşam telefon geldi geçmişim :) olay yanı komisyonunun tamamen insafında ama şunuda söylebilirim geri geri giderken dubayı devırmede rampada istop ettirmede park ederkn dubayı devırıp istop ettirmede en baba komisyon gelesede geçme sansınız yok o durumda müfettiş müdahale yapıyor kısacası mufettişin olmadgı yerde ufak hatalarda komısyon görmezden geliyor müfettis noktasında kalıyorsun olay sadece ooo geri geri gitme park etme ve park kalkısında olay bitiyio sınavda


Sayfa: « 1178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş