14-15 Şubat Direksiyon Sınavı Sonuçları 2015

Sınav Sonuçları Yorum Yap

Direksiyon Sınavı

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

1o Ocak 2015 Ehliyet sınav sonucunda 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde 24-25 Ocak, 31 Ocak-1 Şubat ve kalanlar için 7-8 Şubat ile 14-15 Şubat 2015 tarihlerinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler. Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“14-15 Şubat Direksiyon Sınavı Sonuçları 2015” yazısına 5.713 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 [229]

 1. 5689
  Kübra

  Merhaba arkadaslar ben bugün sınava girdim 3. Girişimdi rampa kalkışı mi falan hepsini yaptimm parka kadar geldim tamm park yapmaya hazirlaniyodum komisyon girme girme düz düz geri gel dedi geri gittim tamam in sinav bitti kaldin dedi. Benim hikayede daha farkli bisey oldu.


 2. 5690
  ehliyettttt

  Arkadaslar ayin sonunda 3.kez sınava gireceğim ve cok korkuyorum.hergun burdan yorumlarinizi okuyorum ve korkmakta çok hakliyim. Allah yardimcimiz olsun.


 3. 5691
  cihan aydın

  sınavdan kaç puan alındıgnı nasıl öğreneceğiz bılgısı olanvarmı


 4. 5692
  cihan aydın

  cevap yazın arkadaslar


 5. 5693
  cihan aydın

  bırııı cevapp yazsınnnn


 6. 5694
  sema

  Arkadaşlar devlet sistem getirdi surucu kurslarına yaradı valla milli eyitime yaradı iyi para kazanıyolar helal etmiyorum


 7. 5695
  ehliyettttt

  Bu sinavda artik puanlama sistemi yok arkadaslar.sadece gecti kaldı olarak sonuc bildiriliyor.


 8. 5696
  ali

  Arkadaşlar ben de bu 3. girişim ne olacağını bilemiyorum çok gaddarlar bunlar adamın keyfine kalmis geçirip gecirmemek verilen emek bir anda boşa gidiyor yazık yazık bu kadar insana


 9. 5697
  İnsaf

  Dün 3. Girişim oldu ve gerçekten iş komisyon başkanın da bitiyo arkada oturan bayan hocam bana sağolsun destek verdi motivemi yükseltti şükür ki geçtim ama herşeyden önemlisi kendi direksiyon hocanızın size destek vermesi ve sizi rahatlatması. Ne yazııkki benim hocam olucak adam tam bi odun sanarsın ki kalmam için uğraşıyo


 10. 5698
  fijdansızlar

  Valla arkadaşlar biz bugidişle zor ehliyet alırız valla insan bir ay haźırlanıyo hevesli giriyoruz içine ediyolar lanet olsun önce alanlar yaşadı valla.allah yardımcız olsun hevesim kursahımda kaldı valla bıktım para vermekten yeter böyle kanunmu olur şömürüyorlar bizi resmen alla bildi gibi yapsın ben o parayı nelerle veriyorum haram olsun………..


 11. 5699
  esra25

  günaydın arkadaşlar. 8 aydır ben bu sınav için uğrasıordumm arkadaşlarr ama ne aksilikler ilee teork de kesin geçerim umudu ile kaldımm direksiyon da bn hayatta ypamam dedğimm şylerii yaptımm..( iki duba arası park ) sorunszcaa hemde..:) :) ;) onun için kendinizi olumlayın herzmn…… ben 18 yasındaa aldım 3. direksyn girismdii ama şükür Rabbim’e aldımm umarımm sizdee hayırlı bi sekildi alırsnzz..:))) heyecann yok panik yok…. size tavsiyemm sürekli bi araçta çalışmayınn ben sınav haftasındaa 4 araçla çalıstm b sınıfını almk için kamyonet bile sürdm ford focus albea lar hemn hpsini sürdm… çünkü kursn verdiği arabaa sağlam çıkmiıoo fites kolunaa bilee girmiyoooduu yanımdakıı hoca bilee ypmadıııı arkadnn kurs hocası yptı….. dikkatlii olunnn :) :) :)


 12. 5700
  MERSAA

  MERHABA

  BENİMDE CUMARTESİ 3.GİRİŞİMDİ 3 GÜN ÖNCEDEN SAKİNLEŞTİRİCİLER ALARAK HEYACANIMI YENMEYE ÇALIŞTIM ÇOK ŞÜKÜR SINAVI GEÇTİM AMA İŞ SİZİNLE SINAVA GİREN KURS HOCANIZ VE KOMİSYONDA.1.VE 2.SINAVDA GİREN HOCAM RESMEN ÖKÜZDÜ.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.


 13. 5701
  cenarslan

  Bu siteyi okuyorum aylardır. Sıfır heyecanla başladım derslere sıvavlara ama 3. Sınavı bekliyorum şimdi. Heyecan tavan yaptı tabi. Merak ettiğim biz burada kendimiz okuyup kendimiz yazıyoruz galiba.hep aynı şikayetimiz ama bişey değişmiyor. Ne yapmak lazım acaba resmi olarak. Bende trafikte sorunsuzdu sürüşüm ama bıraktılar. Parktan. 20 yıllık şoför yapamadı bu arada.insaf.


 14. 5702
  mario

  arkadaslar puanlama yok artık bu sistemde.basarılı yada başarısız oldugunuz yazıyo kağıtta.nedenini öğrenebilirsiniz milli eğitime dilekçe yazarak.nedenini ögrenmek istediğinde böyle söylüyolar.yarım saate yakın aracı hatasız sürmeniz gerekiyo.aksi halde tek hatada bırakıyolar.bir hata yaptıgı halde gecen arkadaslara iyi komisyon denk gelmiştir:) park esnasında müfettis bulunuyo.iste orda kesinlikle hata yapmayacaksınız.komisyon iyi olsa bile park esnasında hata yaparsanız bırakmak zorunda.yoksa fırcayı yer müfettiş kis isinden :) )


 15. 5703
  mario

  iki yıl önce ehliyet alsak bu kadar eziet cekmeyecez evet ama arac sürmeyi de ögrenemeyecektik.şu haldeyse bu sistemde kaydolan herkes aracı küçük yardımlarla sürebilir hatta kendine güveni varsa trafige bile çıkabilir :) )


 16. 5704
  ömer

  mrb arkadaslar 13 aralıkta sınava gırdım
  sınavı gectım ve iş dirteksiyon sınavına geldi
  onuda tek seferde gectim b sını tabi a2 de az kaldı onuda basardıgım zaman b a2 ehliyet almız olcam b nin direksiyonu ıcın telaş yapöayın ben twek seferde gectım tuyolar ıçın facebook adresim antepliyik antepliyik girin kesin


 17. 5705
  İDRİS

  BEN İKİNCİ SEVERDE GEÇTİM SIKINTI YOK VALLA HERŞEY ÇOK GÜZEL SİSTEM ÇOK İYİ


 18. 5706
  ömer

  mrb lar arkadaslar ben gaziantepten omer
  size bi kaç tuyo vereyım
  ço kolay birsekilde sınavı gecers,iniz bende sizler gibi ydim aynı sonradN HEYECAN FALAN KALMDI BAKIN ŞİMDİ SRC KRS ARABALARI GENELLİKLE DEBRİYAJ SİSTEMİ YA YUKARDAN KAVRIYO YADA ASgıdan kavrıyodur yukarı kavrıyo ise tyaktık vitesi 1 e b,i ayaagımız frende digeri debriyajda debrejdeki ayagımı yavasca kaldırıyorumk ondan sonra frenden ayanızı cekın aynı anda ayanızın ucuyla gaza basın araba zaten kendilinden gider bu kadar


 19. 5707
  ömer

  arkadaslar ben 13 aralıkta yazılıya girdim tek seferde gectim
  cok sukur benim beraberimde giren arkadaslarım arasında birtek sınavı tek seferde ben gectim
  ama uzulmeyın
  sınavda yapacanız bir tek sey var heyecan yapmayın sorular uzerinde mantık yurutun
  bakın o zaman nasıl kolayınıza gelecek
  ınanın bana


 20. 5708
  dilber

  Benim gibi bugün kalanlar sıkıldım artık bu park mahvetti beni:(


 21. 5709
  mustafa

  arkadaşlar 21 mart cumartesi günü 3. direksiyon sınavına girdim ve çok şükür kazandım ve geçtim size tavsiyem heyecanınızı kesinlikle belli etmeyin ve rahat olun çünkü ben 1 kere stop ettirmeme rağmen komisyon sınavda heyacanlanmadım ve rahat kullandığım için beni geçirdiklerini söylediler


 22. 5710
  furkan yılmaz

  tey teyy tek seferde kusursuz hallettik o işe allah geçemeyenlerede yardımcı olsun heyecan yapmadıgınız sürece bi sıkıntı olmuyor arkadaşlar.. (:


 23. 5711
  mahmut

  arkadaşlar ben 2. denememde geçmiştirm b direksiyon sınavını herşey komisyon başkanında bitiyor yanınıza oturan sınav başlamadan muhabbet kurmaya çalışın onunla kendinizi sevdirirseniz geçersiniz ben bu taktiği uyguladım ve geçtim gerçi komisyon başkası sıcak kanlı biriydi birazda bunun yardımı oldu sınava girecek olan arkadaşlara başarılar unutmayın heycan yapıcak bişi yok heycanın size hiç bir faydası olmaz cool olun kendinize güvenin yaparsınız zaten ;)


 24. 5712
  Görev tamam

  arkadaşlar ben kazandım ehliyeti o kadar da zor değil ben ilk yazılıda ilk direksiyon sınavında kazandım kimse korkmasın kendinize öz güveniniz olsun yeter..


 25. 5713
  menderes

  Arkadaşlar bu sınav sistemi en çok hocalara ve kurslara yarıyor puan işinden öte maddi gelir kapısı oldu 3 kere girdim sınava ilk sınavda tamam başaramadım ama 2 sınavda herhangi hata yapmadım hocanın tek lafı bana heycanlanacan galiba dedi ve artaçtan indirdi.3. sınavda yine aynı hoca denk geldi bu kez ben aracı hareket ettirdim ışıklara gelince kontagı kapattım ve snav kagıdını yırtarak araç içine attım hoca anladı anlayacagını bu sınav sistemine güvenim yok ve dosyamı kurstan geri alacagım


Sayfa: « 1219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 [229]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş