4-5 Haziran 2016 Direksiyon Sınavında Dikkat Edilecek noktalar-ipuçları

Sınav Bilgileri Yorum Yap

Direksiyon Sınavı 14 Mayıs 2016 tarihli Ehliyet Sınavında başarılı olan adaylar için 4-5 Haziran, 11-12 Haziran ve kalanlar için 18-19 Haziran, 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde direksiyon sınavı yapılacaktır. Bu sınavda başarılı olabilmeniz için dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar vardır. Bunları uyguladığınız sürece direksiyon sınavından geçmemeniz süpriz olur. İşte direksiyon sınavını geçmek için yardımcı bazı ipuçları:

 • Koltuk ve ayna ayarlarını yaptıktan sonra emniyet kemerinizi takın.
 • Vites kolunu boşa aldıktan sonra kontak anahtarını çevirerek aracınızı çalıştırın.
 • Debriyaj pedalına basarak vitesi Bir’e alın. Aracın kalkış yönüne doğru sinyalinizi verin.
 • Hareket etmeden önce el frenini mutlaka indirin veya inik olduğunu kontrol edin.
 • Hareket edecek olan aracının debriyajını yavaş yavaş gevşeterek ve aynı zamanda hafif gaz vererek kalkın.
 • Gaz pedalına basın ve araınız devrini aldıktan sonra debriyaj pedalına basarak vites kolunu iki’ye alın. Bu işlemi mümkün olduğunda seri yapmaya çalışın. zira geç kalırsanız araç devirden düşecektir.
 • U dönüşü yapacağınız zaman gazı kesin ve vites kolunu bire alarak dönüş yapacağınız yöne doğru sinyalinizi verin, orta dikiz aynandan aracının arkasına bakarak yol müsait ise dönüşünüzü yapın.
 • U dönüşü bitiminde direksiyon hakimiyetini bozmadan yolun sağ şeridini takip edin.
 • Aracı (sağa) yanaştırırken sağ sinyalinizi verin.
 • Duruşlar (Park) için debriyaja basın ve geri görme aynasına bakarak müsaitse frene basarak durun.
 • Aracı terketmeden önce vites kolunu boşa alın, emniyet kemerini çıkarın ve El frenini çekin.
 • Araçtan inerken sol aynayla arkanızi mutlaka kontrol ederek çıkın.

DİREKSİYON İMTİHANI DEGERLENDİRME FORMU

Siz aracı kullanırken, sizi teftiş edip not verecek müfettişlerin elinde bulunan puanlama formunda şu kriterler ve puanlama sistemi yer alıyor:

Direksiyon Sınavı esnasında adayı gözetleyecek yetkili kişilerin elindeki formun içeriği 100 puan üzerinden değerlendirilecek şekildedir.
(Direksiyon Sınavı Puan Dağılımı – Direksiyon Sınavında Puanlama – Direksiyon puanı nasıl hesaplanır)
Sıralama: Sıra no – İmtihan Esnasında Değerlendirilecek Haller – Kötü Puan

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Direksiyon sınavı kaç puanlar geçilir?
Direksiyon sınavı nasıl geçilir?
Direksiyon sınavından geçmek için kaç puan almak gerekir?
==> 100 üzerinden 70 puanın altına düşen adaylar bu sınavda “başarısız” sayılırlar.
Başarısız olan adaylar için ileri bir tarihte bir sınav hakkı daha tanınmaktadır…

Ayrıca Güvenli Bir Sürüş İçin Öneriler:

 • Koltuğu, elinizi uzattığınızda bileğiniz direksiyonun en üst kısmına uzanacak konuma ayarlayın ve simetrik olarak, saat 3 ve 9 konumlarında tutun.
 • Aracı hareket ettirmeden ve durdurmadan önce her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin.
 • Araç kullanırken sürekli dikkatli olun ve genellikle sağ tarafa dikilmiş olan trafik işaretlerini asla gözden kaçırmayın!
 • Trafik işaret levhalarındaki hız sınırlarının müsaade edilen maksimum hızlar olduğu unutulmamalı.
 • Yokuşları, çıkabileceğinizi tahmin ettiğiniz vitesle inin. Yokuş aşağı inişlerde asla vitesi boşa almayın.
 • Şehirlerarası yollarda başka araçlara çok yaklaşmazsanız, onların yapacağı kazalara karışmamış olursunuz.
 • Aynalarınıza sık sık göz atın.
 • Hız yapanları yavaşlatmaya da çalışmayın.
 • Kısa süreli de olsa, aracınızı terk ederken güvenceye alın.
 • Yaklaşan farlara fazla bakmayın.
 • Bakışınızı yolun sağ kenarına yoğunlaştırın.
 • Geçişler dışında sol şeridi boşaltın.
 • Uykulu iken araç kullanmayın.
 • Gözleriniz bir noktada sabit kalıyorsa bu tehlike işaretidir.

Bu konuyu okuyanlar şunları da okudu:

“4-5 Haziran 2016 Direksiyon Sınavında Dikkat Edilecek noktalar-ipuçları” yazısına 637 yorum yapılmış:

Sayfa: « 116 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26]

 1. 613
  guluzar

  Yazik gunah….
  Kursun ders aldigim aracindan farkli bi aracla sinava sokuldum.
  1 saat oncesine kadar zehir gibi herseyi yaptim. Sinav ani mukemmel bi gidisat yokusta bacagim titredi araba istop etti sinav bitti.
  20 yillik soforler bile istop ettirirken insanlarin enegini heba etmek dogrumu.haram zikkim olsun bunlari sinavi bitiren kural diye koyanlara


 2. 614
  esra

  sayın komisyon a.hakan 10 ocak 2016 pazar günü sınava girdim biraz bizim yerimize kendinizi koyup empati kursanız sevineceğim tabiki burada kalan insanların ne yaşadığı nekadar üzüldüğü sizi ilgilendirmiyor,çünkü kalan sizin ne kardeşiniz nede yakınınız insanlar o kadar emek vererek ceplerinden birsürü para cıkarak bu sınavlara giriyorlar , herkes heyecanlanıyor bu durumu ilk etapta engellemek ve kontrol etmek kimsenin elinde değil ben de 4 sınavda kalan bir mağdurum kendimce haklıyımda 4. sınavım stajere bırakılan bir mağdurum neymiş millieğitim belirlemiş 4.sınavımın stajere kaldığını bilsem zaten başlamazdım kursa ilk sınavımda heyecanımdan arabayı yerinden kaldıramadım ve calıştırırken ayağım titredi istop ettim in dediler 2.sınavımda calıştırdım sınav ortasında kırmızı ışıkta cok arac vardı dur kalk dur kalktan istop ettim in dediler 3.sınavımda hic istop etmedim park etmeye geri geri giderken şeritimi biraz kaydırdım in dediler,4.sınavımda kaportacı olacakmışım mubarek kaportadaki herşeyi sordular araca bindiğimdede öyle bir komisyon görevlisi vardıki arabanın icindeki herşeyi tek tek bana sordu arka camdaki çizgilere kadar yolda giderken arabanın benzini bitse ne yaparsın arabaya benzin nerden konur sağdamı soldamı kapağı bi dünya ahiret sorusu, kendimi darağacına asılmaya giden bir mahkum gibi hissettim dalga gecer gibi yaklaşımları üzerime gelmeleri sakinliğimi korudum fakat benim kurs hocam bana birçok şeyi öğretmemiş ne yazıkki sınavda anladım 16 saat kurstan ders alan ben malesefki 4.sınavımda parketmeye giderken kavşakta yeşil ışık yanmasına rağmen gecemeyen 2 öğrenci aracının geri geri gelip istop etmesinden dolayı beklemek zorunda kaldım ve yol acıktı trafik yoktu önümdeki aractakiler kayıyordu sonra araclarını toparlayıp cıkmaya calıştıkları esnada bende aracımı bekler vaziyetten harekete gecirirken sağolsunlarki istop ettirdim yazıklar olsun ve in gec arkaya 2.bir şans yok verilmedi 38 40 derece hasta halimle, sabaha karşı acilden gelip öğlen derslere gittim elime ne gecti hic birşey sayenizde kendime olan güvenimi yitirdim kaldım ve saatlerce ağladım sizin ruhunuz duydumu sayın komisyon üyeleri??? duymadı dimi biraz insan olun empati kurun güler yüzlü olun insanı sakinleştirin ve 2. bir hak verin ne kaybedersiniz siz de insan değil misiniz ? anlıyoruz trafik kazalarının önüne gecmek icin tüm cabalarınız haklısınızda ama sizde ananınızın karnından çıkarken araba sürmeyi öğrenmiş ve hayatınızda hic bir kez bile istop etmemiş tek hamlede güzelce park etmiş olarak cıkmadınız dimi biraz vicdan diyorum size ve dersleri iyi öğretmeyen sınava iyi calıştırmayan sınav hocalarına eski araclara veriyorsunuz sürekli istop ediyoruz cıngar cıkarıp kızıncada yeni dizel araclara veriyorsunuz bu arac kolay kolay istop etmez diyorsunuz niye başından beri bu yeni araclarla calıştırmıyorsunuz kalıyoruz dediğimizdede bu aracımızın kaza olduğunda karşı tarafi ödeme sigortası yok diye sacma sapan cevap veriyorsunuz hepimizi eski araclarla madur ediyorsunuz sizede yazıklar olsun ve hocalarınızada güvenmeyin herşeyi çok iyi öğretttiklerine inanmıyorum 4.sınavdad bilmediğim ne cok şey varmış ama dedim komisyona hocamın yaninda hocam bana bunları öğretmedi hocam ise sadece gülümseyip sesini cıkarmamakla kaldı sınavım bittiğindede hocamı bir güzel azarladım haketti cünkü biliyordu öğretmediği yerleri ve noktaları komisyon hocası bana sorunca oda sessizce kalmayı tercih etti yazıklar olsun 4.hakkımdada kaldım ve benden 2.dosya icin 1120 tl 14 saat zorunlu direksiyon ücreti istiyorlar hevesmi bıraktınız ben 12 saat ders aldım artık psikolojimi bozdunuz sizin gibiler yüzünden ehliyet almaktan vazgectim artık birdaha sınavada girmeyeceğim, Allaha haval ediyorum.


 3. 615
  Hee

  Aynen Can’ım bende katılıyorum üstelik borçlanıp arabada aldım ama kullanamıyorum direksiyondan ecel teri azraillerle savaşıyoruz hata bulmak ve bırakmak için nedenler arıyorlar 3. Sınavımda istop ettirmedim ama arabayı titrettin kaza yapma riskin yüksek dediler indirdiler. 4 de kontrolsüz kavşakta önümdeki sürücü adayı durdu bendeki araç stop ve sınav sonlandırıldı .Artık araba sürmekten nefret ediyorum bu sistem ancak bunu başarabiliyor .Eğtim kurslarda eksik Zaman kısıtlı ve usta sürüş beklenemez. Eğtimi göre değerlendirin .stop bence 3 E çıkarılsın çünkü heyecan ister istemez oluyor.Artık beşinciyi geçeceğimi sanmıyorum çünkü psikolojim batık başta daha güzel sürüyordum ama şuan ben bile beğenmiyorum komisyon hiç beğenmez. Sadece milli Eğtim ve sürücü kursları bunu başardılar tebrik etmek lazım. Öğretmek mi nefret ettirmek mi bütün sorun bu yapamıyorsan eğtimin yetersiz Ozaman kademeli yap neyde eksiksen ondan gir sınava park mı onu sinyalim ona göre yapılsın her seferinde en iyi yaptığın şeyi yapamıyorsun bünye atmosfer bozuk 3 kişi değildi 2 kişi olsun bilen insan bile şaşırır kendini beğendirmek zor


 4. 616
  Muhammet yildiz

  16ocak bugun sinava girdim cocukluktan beri arac kullaniyorum sorunsuz surdum zaten yanimdaki mufettislerde anladilar usta oldugumu park yaparken dubalara gore park ettim fakat disardaki 4.mufettis cizgiyi gectigimi iddia etti ve beni aractan indirdi aracin icindeki mufettisler de dogru oldugunu soyledi ama malesef kalmisim insanlarla dalga geciyorlar verilen paralara yazik acik adres dilovasi surucu kursu


 5. 617
  Kurtca

  Arkadaşlar bede 3seferdir kaldım paradapara diyorlar haram ediyorum başdakiler yoksul hakikaten yiyorlar


 6. 618
  ayşe

  Ben şimdi kaldım ilk sınavım diğer sınav ne zaman


 7. 619
  nukredit

  34 dakika boyunca mükemmel mükemmel iyi ki geri parkta tam giremedik sanki 30 senelik şöförüz ikinci bir fırsat tanımıyorlar. Hem puaama sistemi yok mu bir hata 30 puandan fazla mı?


 8. 620
  Hako

  Her şey güzeldi.dubaya park ettim kaldırım ile mesafe fazla diye bitti dedi lanet olsun böyle sisteme.Şimdi ben ne zaman girecem direksiyona???


 9. 621
  sirma

  Ben 17 ocak pazar gunu girdim cok heyecanliydim mufettisler geldi daha cok heyecanlandim normalde trafige cikip otobanda falan araba kullanan bir insanim herneyse mufettisler cok garipti o an ki heyecanimin farkindaydilar yani nebileyim insan boraz empati kurmali rahatlatmali karsisindaki sinyalimi verdim kaldirdim ciktim citesi degistirmek biraz gizlandim cok hizlisin dedi oysaki arabayi toplatmamak icin gerekli hizi verdim rampaya geldik kasis vardi cikiyorum rampada kadin dedi fren destegi al hafif aldim gidiyorum ciktim nkasisten sonra biraz gaz verdim araba istop etti cok garipsedim kalktim u donusu yapilacak yapyim kazik fren yapmam yere geldik orayi azivik gectik mufettisin akli basina yeni geldi dur dedi durdum sonra neyse donuste yapariz dedi 1e taktim gidicem yarim debriyaj yaptim araba titreyince gaza bastim gerektigi kadar araba gene stop etti ve indirdiler


 10. 622
  Nuray

  Merhaba bende 12 aralıkta teorik sınava girdim hala direksiyon sınavı olmadı direksiyon dersi biteli on gün oldu hoca arabanın içi ile ilgili hiçbirşey anlatmadi


 11. 623
  feyza

  merhaba direksiyon sınavında simdi eskisi gibi puan yok bide yukarda bok yere su 5 ouan su uc puan dıye sayıyolar anasını satayım 3 kez kaldım 4. grecegım ınsasllah gecerım bunuda bıraskırlarsa artık ayacagım


 12. 624
  samet

  sankı hemen dıreksıyona oturcam lan arabam bıle yok ver ıste sen normalde araba kullanacakları bu kadar zorla pezevnkler valla kopek gıbı calıs dugun borcu ode bıde para yetıstır sayın yuce deletımıze


 13. 625
  Cansu

  10 ocak 2016 direksiyon sınavında kaldım kurs yeni kanunlara göre 70 harç 50 öğretmen140 (2 direksiyon dersi verecekmiş ) toplamda 260 istediler doğrumu sizlerden böyle rakamlar istendimi


 14. 626
  Syd

  Ben de bugun ilk kez girdigim direksiyon sinavinda daha tam guzergaha giremeden kaldim insan yapmadigi seyi yapiyo o stresle birdahaki sinav icin de 100 tl ogretmen parasi 70 tl sinav parasi toplam 170 tl yatirilcakmis para yagdir bunlara isin yoksa


 15. 627
  Ali

  Sınavı geçmek tamamen komisyona bağlı ilk sınavımda park yapamadım diye kaldım ikinci sınavımda parka kadar güzel gittim parkta sağolsun komisyon yardımcı oldular ve sınavı hatasız şekilde tamamlayıp geçtim.böyle iyi niyetli komisyon geldiği için şanslıyım


 16. 628
  Barış

  Sınav yapanlar kendileri çok mukemmeller gibi gereksiz yere bırakıyorlar, ahmaklar,kurslarda yeterli eğitim yok,ister eğitime gel istersen gelme, biz paramızı alırız kalınca 2 saat direksiyon dersi içn 80 TL ver çalıştırırız 70 TL direksiyon Sınav Ücretini yeni alırız olmadı, Tekrar döngü aynı, paralar bozulmasın aralar, kurs binası var……..


 17. 629
  Orhan

  Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
  Sınava girmemiş veya kalan arkadaşlarıma birkaç şey söylemek istedim yorumları okudum herkes sistemden şikayetçi evet direksiyon sınavları zor ilk defa aracı kursta kullanacak bi insan için zor ama şunu unutmayın herşey sizde bitiyor çok soguk kanlı olmalısınız ve asla heyecan yapmayın ben bugün sınava girdim komisyon üyelerinden arkada oturanı çok alaycı gıcık biriydi sürekli benimle alay etti verdigim cevaplara güldü (aklınca sabrımı deniyor) sabır ettim yanımdaki komisyon üyesi gayet iyi biriydi o benim heyecanımı almak için benimle muhabbet etti gayette iyi geldi cok iyi anlaştık evet sınava gelelim başladık sınava araca bindik heyecan dorukta araç içinde sorular soruldu far klima vs.. Sonra verdim sinyalimi cıktım yola geri gelme falan herşey çok iyi kavşağa geldik yanımdaki hocam geçme dedi arkadaki komisyon üyesi bas lan gaza hadi geçsene diye bi tabirde bulundu yanımdaki hocam beni dinle dedi geçme bekle sonra geç iznini verdi ama o ara heyecan yaptım stop ettim yanıkdaki hocam cok iyi motive etti ama beni sıkıntı yok devam edelim stres yapma dedi sonra o unuttum hemen o anı ani fren park vs. Herşeyimi cok beğendi hocam vaktimiz cok bol yavas yavas gidelim dedi ve sonunda sınavı bitirdik 5-6 dk araç içinde bekledim en son hocam in arabadan şimdi git sevdiklerine tatlı ısmarla dedi o an anladım zaten geçtigimi cok güzel bi deneyim kazanmak çok güzel bi duygu allah herkese nasip etsin inşallah herkes başarır azim ve hırs heyecan panik yok stres yok sakin olun cidden gerisi oluyor asla ümidinizi kaybetmeyin onlarfa birer insan sonucta bi tek ben geçmiştim bizim sınavımızda diğer aday iki arkadaşım kalmıştı olsun dediler onlarda beni tebrik etti bende onlara tekrar şans diledim güzel bi anıydı benim için diğer girecek olan adaylara başarılar dilerim :)


 18. 630
  Fatma yazıcı

  Arkadaşlar bende bugun çok üzgünüm saatler ileri alınmış 11 de sınavım kurstan uyarmadılar saat 11 i beş geçe beni arıyolar fatma hanım sınava giremiyceksın eşim hemen 5 dakkaya götürdü saat 11 i 10 geçiyodu bitürlü kabül etmediler hepsi viçdansız sırf para için bırakıyolar bu kadar viçdansızlık olmaz 10 dakıka geç kaldım diye sinava giremedim kurslarda suçlu komisyoncularda ikisi sanki işbirligi yapmış


 19. 631
  Eda keserbi

  Bugün bende direksiyon sınavına girdim hersey güzel gidiyor tam kalkış mesafeme çok az süre kalınca hoca hemen inin lütfen dedi. Ve sebepte şu. Ani duruş ta arabayi istop ettirmem. Bunu şuanda usta yıllardır araba kullanan Şoförler de yapıyor. Ve ani durma anında araba tabikide istop edilebilir. Bu sizce duzeltilmeyecek birseymidir. Kurallara uyuluyorsa ve yol boyunca hiçbir uyarı almiyorsam. Sizce bu normalmidir. Bu ülkede illa torpil mi çevrilmesi lazım. soruyorum size. Ve ben denetimci o bayandan şikayetçi olmak istiyorum. denetimci kadın hicmi hata yapmiyordur. Çokmu usta sofordur. Asla. Benim egiticimdir tecrübeli olan o sadece eline dosya alıp sadece sağa sola baktı ama tek bi hatadan gıcık kaptı. Bukadar suratsiz ve bukadar aşık süratli bir gözlemci görmedim bu sansta bana vurdu. O bayandan nasıl şikayetçi olabilirim hukuksal yönden


 20. 632
  sdfsda

  Bugün girdim ve kursu aradım 100 almışım kurs parasını falan vermiyorlar mı ya


 21. 633
  nihat

  arkadaşlar ben bugün otobüs sınıfı için(D) direksiyon sınavına girdim hocalar gayet düzgün ve anlayışlı kişilerdi park esnasında 5 10 cm lik bi hatama rağmen hata sayılabilecek bi durum değilim değil dediler çünkü düğer kurallara uymam olacakkı ( kavşak kurallarına özellikle ışıklarda hata kabul edilemez gectiğime kanat getirmişler hem adana erkan sürücü kursu direksiyon hocalarına hemde denetmen hocalarına teşekkür ediyorum


 22. 634
  vefa

  Arkadaslar gercektende direksiyon sinavinda hepimizin kandirildigini dusunuyorum.cunku puanlama sistemi diye bisey var yani dubaya fazla yanastrdin yada arabayi stop ettin vs. Hepsi bahane Bunlarda yapilan hataya gore puan kirilir ama mufettislerin yasal olmayan yaptiklari sey tek bi hatada 30 puandan fazla puan kirmalaridir.yani sonuc olarak hepimiz sömürüluyoruz.milletin hakkini yiyorlar.buna izin verilmemeli diye dusunuyorum


 23. 635
  HAKAN

  komisyoncu hakan bey Trafik kurlarından ve ölümlerden bahsetmişiniz doğrudur ve katılıyorum ama iş parketme olunca insanda düşünmesi gerekiyor park etmede çizgiyle arsında 5 santim bile olmayan bir aracın nasıl olur da trafikte insanların can ve mal güvenliğini zarar vermiş oluruz bu hangi kuraldır hangi yasadır bana söylermisin ben genede hakkımı ellal etmiyorum cünkü türkiyenin hangi sokağında böyle cizgiler varki ona göre hareket edelim diyelim cizgi tam arabanın altına alamadık trafik polisi gelip aracını beş cm yanlış parketmişin ceza yazıyorum diyen bir trafik polisinle karşılaşan varsa bana allah aşkına söylesin bukadar insan haksızlıktan bahsediyor siz yok diyonuz biz cünkü aptalız siz aklılsınız


 24. 636
  Elıfım

  Ben gecen sene aldım İlk sınavda ve Puanlama yoktu gectı kaldı vardı sımdı puanlama cıkmıs allah yardım etsin adaylara bende park yaparken komisyondan hoca arabadan inip parkımı takıp etmisti o an cok heyecanlanmstm kı allahtan bakarmsm. .


 25. 637
  fatih

  Len adam ikinci viteste kirki bile gecmedim yuksek devir araba kullanmisim nerden kaldiriim diye onu dusumuyorlar insaallah onlarada allah ayni duyguyu tattirsin


Sayfa: « 116 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26]

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.

WP Theme & Icons by N.Design Studio | Türkçe Çeviri: WP Arşiv
Yazılar RSS Yorumlar RSS Giriş